Uudised

Tartu Kristliku Põhikooli õpilased Comeniuse projektis

Categories: Uncategorized

comenius-comenius-projekt-tartu-kristlik-pohikool-70302637Eelmisel sügisel algas pooleteistaastane projekt, kuhu on kaasatud kaheksa riigi koolid ja mille raames külastavad õpilased teisi riike. Eestit esindab Tartu Kristlik Põhikool.

“Projekti algataja on meie õpetaja Tiina Muld,” rääkis Tartu Kristliku Põhikooli õpetaja Kristi Jörberg. Õpetajate rahvusvaheliste kontaktide kaudu leiti teistest riikidest koolid, mida projekti kaasata, lisaks Eestile Türgi, Tšehhi, Holland, Ungari, Poola, Rumeenia ja Portugal.

Comenius projekti eesmärk on ühelt poolt keskkonnaprobleemide teadvustamine ja teisalt osalevate riikide kommete, traditsioonide, rahvakultuuri, kirjanduse, vaatamisväärsuste ja geograafiliste iseärasuste tundmaõppimine.

“Üks asi on see, kui keegi koolis räägib teise riigi tavadest, aga hoopis teine asi on see, kui ise kohale minna,” tõdes Elisa Christin Jörberg, kes käis Hollandis. “Mulle meeldis sealne multikultuursus, loodus ja kanalid,” jagas neiu muljeid. Toona teemaks olnud orgaaniline toit ei olnud tema jaoks mingi uudis, kuna ka kodus on neil mahetoit au sees.

Portugalis käinud Heleen-Marie Lillelehele avaldasid kõige rohkem muljet palmipuud. “Reis avaldas silmaringi ja oli hea inglise keele praktika,” tunnistas tütarlaps. Lisaks sai teistelt maadelt palju uusi sõpru, kellega suheldakse siiani.

Ungaris, Portugalis, Rumeenias, Hollandis, Tšehhis ja sel nädalal Eestis on teiste riikide õpilased nüüdseks külas käinud. Tartus külastati AHHAA-keskust ja osaleti Kristlikus põhikoolides mitmetes töötubades. Neljapäeva õhtul toimus lõpupidu, kus kõigi riikide õpilased esinesid rahvuslike tantsude ja mängudega. Järgmise aasta kevadel külastataksevõõrustavad partnerkoole Poola ja Türgi.

Heli Raamets
Maaleht
http://maaleht.delfi.ee/